© Copyright 2019

CM2 Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu

 

CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu, 5846 Sayılı "Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu" ve "Uluslararası Bern Sözleşmesi" maddeleri uyarınca, www.cm2mimarlik.com sitesindeki çalışmalar üzerindeki tüm haklarını saklı tutar. Bu çalışmalar üzerinde CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu'nun yazılı izni olmaksızın, değiştirilemez, herhangi bir ortamda kopyalanamaz, kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz.

  • Gri Facebook Simge
  • Gri Instagram Simge

CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu

CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu, 2016 yılında Mimar Cansu ARCAN MUMCU ve Mimar Mustafa MUMCU ortaklığı ile Bursa’da kurulmuştur.

 

Tasarımlarında ve projelerinde rasyonel, özgün çözümler sunmayı hedef gören CM² Mimarlık; mimari yaklaşım olarak yere, kültüre, kişiye özgü tasarımlar yaparak; çalışmalarına fonksiyonel, kalıcı ve yenilikçi çözümler getirmeyi prensip edinmiştir.

 

Öznesi insan olan mimarlığı bir projelendirme ve yapı üretimi olarak görmenin ötesinde, bir sanat olarak gören CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu; her projeyi kendi özelinde ele alarak Mimari Proje Tasarımı, Uygulamaları ve Danışmanlığı başta olmak üzere, Kentsel Tasarım ve Kentsel Dönüşüm Projeleri ve Danışmanlığı, Uygulama Yönetimi ve Kontrollüğü gibi alanlarda verdiği profesyonel mimarlık hizmetlerinin yanı sıra İç Mekan Tasarımı, Uygulaması ve Danışmanlığı hizmetlerini de profesyonel olarak vermektedir.

Tasarımın, projelendirmenin ve uygulamanın bir bütün olduğunun bilincinde olarak, sürecin her aşamasında, bütüncül tasarım anlayışı ile ilerleyen CM²  Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu, Konut, Villa, Ofis Binası, Kiosk, Kafeterya ve Restoran gibi projelere ilave olarak; Otel, Cami, Alışveriş Merkezi, İş/Ticaret Merkezi, Yaşam Merkezi, Müze, Galeri, Sergi Salonu, Kültür Merkezi, Sosyal Tesis, Sanayi Yapıları, Kütüphane, Okul, Spor Tesisi, Hastane, Kentsel Tasarım Projeleri gibi büyük ve kentsel ölçekli projelere de imza atmaktadır.

Mimari proje yarışmalarının; mimarlığa, mekansal üretime önemli katkılar sağladığı fikri ile 2018 yılından bu yana ulusal mimari tasarım proje ve fikir yarışmalarına katılarak çeşitli ödüller kazanmıştır.

CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu; kullanışlılık, kalıcılık, estetik ve özgünlük ilkeleri doğrultusunda daha yaşanabilir, daha sağlıklı, daha konforlu, daha yeşil mekanlar için Türkiye’nin farklı şehirlerinde mimarlık hizmetleri ve iç mekan tasarımı hizmetleri vermeye devam etmektedir.

CANSU ARCAN MUMCU

Kurucu Ortak

İlk, orta ve lise eğitimini Uşak’ta tamamlamıştır. 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden lisans diplomasını dereceyle almıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bina Bilgisi Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.

2013-2016 yılları arasında İzmir'de çeşitli mimarlık ofislerinde çalışmıştır. Çalıştığı ofislerde otel, ticaret merkezi, ofis binası, çeşitli villa projeleri ve iç mekan projelerinin; tasarım, projelendirme, uygulama ve kontrollüklerinde yer almıştır.

2016 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu'nda ortağı Mustafa MUMCU ile birlikte mimarlık faaliyetlerini sürdürmektedir. Ulusal yarışmalarda çeşitli ödülleri bulunmaktadır. Uludağ Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi'nde proje yürütücüsü olarak, mimari tasarım stüdyolarında görev almaktadır.

MUSTAFA MUMCU

Kurucu Ortak

İlk, orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamlamıştır. 2013 yılında Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden lisans diplomasını almıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bina Bilgisi Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.

2013-2016 yılları arasında İzmir'de bir mimarlık ofisinde çalışmıştır. Çalıştığı ofiste konut, villa, yalı, otel, müze, hastane, kentsel tasarım, otomobil showroom projelerinin; tasarım, projelendirme, uygulama ve kontrollüklerinde yer almıştır.

 

2016 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu'nda ortağı Cansu ARCAN MUMCU ile birlikte mimarlık faaliyetlerini sürdürmektedir. Ulusal yarışmalarda çeşitli ödülleri bulunmaktadır. Uludağ Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi'nde proje yürütücüsü olarak, mimari tasarım stüdyolarında görev almaktadır.