top of page

HAKKIMIZDA

CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu

CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu, 2016 yılında Mimar Cansu ARCAN MUMCU ve Mimar Mustafa MUMCU ortaklığı ile Bursa’da kurulmuştur.

 

Tasarımlarında ve projelerinde rasyonel, özgün çözümler sunmayı hedef gören CM² Mimarlık; mimari yaklaşım olarak kişiye, yaşantıya ve mekanın gerekliliklerine özel tasarımlar yaparak; çalışmalarına fonksiyonel, kalıcı ve yenilikçi çözümler getirmeyi prensip edinmiştir. Öznesi insan olan mimarlığı bir projelendirme ve yapı üretimi olarak görmenin ötesinde, bir sanat olarak gören CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu; her projeyi kendi özelinde ele alarak Mimari Proje Tasarımı, Uygulamaları ve Danışmanlığı başta olmak üzere, İç Mekan Tasarımı, Uygulaması ve Danışmanlığı ile Kentsel Tasarım Projeleri, Uygulama Yönetimi, Danışmanlığı ve Kontrollüğü gibi alanlarda profesyonel olarak hizmet vermektedir.

Tasarımın, projelendirmenin ve uygulamanın bir bütün olduğunun bilincinde, sürecin her aşamasında, bütüncül tasarım anlayışı ile ilerleyen CM²  Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu, Konut, Villa, Ofis Binası, Kafeterya ve Restoran gibi projelere ilave olarak; Otel, Cami, Alışveriş Merkezi, İş/Ticaret Merkezi, Yaşam Merkezi, Müze, Galeri, Sergi Salonu, Kültür Merkezi, Sosyal Tesis, Kütüphane, Okul, Spor Tesisi, Kentsel Tasarım Projeleri gibi büyük ve kentsel ölçekli projelere de imza atmaktadır.

Mimari proje yarışmalarının; mimarlığa, mekansal üretime önemli katkılar sağladığı fikri ile 2018 yılından bu yana ulusal mimari tasarım proje ve fikir yarışmalarına katılarak çeşitli ödüller kazanmıştır.

CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu; kullanışlılık, kalıcılık, estetik ve özgünlük ilkeleri doğrultusunda daha yaşanabilir, daha sağlıklı, daha konforlu, daha yeşil mekanlar için Türkiye’nin farklı şehirlerinde mimarlık hizmetleri ve iç mekan tasarımı hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Hayalini kurduğunuzdan çok daha öteye...

Zamansız, özgün tasarımlar ve prestijli, modern, ihtişamlı, premium villalar | yapılar | mekanlar...

Tüm süreç tek marka altında;

3.png

TASARIM

Mimarinin tüm dallarındaki tecrübesiyle; farklı olmayı ilke edinen, yaratıcı, özgün, mekanların ve kullanıcıların taleplerine, ihtiyaçlarına hitap eden, beklentinin üzerinde mekanlar yaratarak, mekanları zamansız yaşam alanlarına dönüştürmeyi hedefler. Tasarımlarında, sektördeki yenilikleri yakından takip ederek fonksiyonel ve estetik çözümler sunmayı önemsemektedir.

2.png

PROJELENDİRME

Her çizgisinde ince dokunuşlara sahip tasarımlarını, her detayı özenle düşünülmüş projelere dönüştürerek göz alıcı, global düzeyde beğeni toplayan mekanlar/yapılar yaratmaktadır. Profesyonel kadrosu ile mimari, iç mimari projelendirme süreçlerini tamamlayarak, multidisipliner çalışma şekli ile işbirliği içinde olduğu uzman mühendis ekipler ile tüm ruhsat ve uygulama projelerini hazırlamaktadır.

1.png

UYGULAMA | İNŞAAT

Tasarlayıp, projelendirdiği mekanları/yapıları kaba inşaatından, en ince detayına kadar birebir hayata geçirmektedir. Doğru zamanlama, planlama yaparak; projeye uygun, kaliteli malzeme seçimleri ve işçilikten ödün vermeyen uzman ekipleri ile organizasyonu başından sonuna tek marka altında toplamakta, sürecin bütünündeki her aşamada çalışmalarını özenle yürüterek işini mutlulukla teslim etmektedir.

EKİP

cansu arcan mumcu.jpg

CANSU ARCAN MUMCU

Kurucu Ortak / Mimar

İlk, orta ve lise eğitimini Uşak’ta tamamlamıştır. 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden lisans diplomasını dereceyle almıştır.

2013-2016 yılları arasında İzmir'de çeşitli mimarlık ofislerinde çalışmıştır. Çalıştığı ofislerde otel, ticaret merkezi, ofis binası, villa projeleri ve iç mekan projelerinin; tasarım, projelendirme, uygulama ve kontrollüklerinde yer almıştır.

2016 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu'nda ortağı Mustafa MUMCU ile birlikte mimarlık faaliyetlerini sürdürmektedir. Ulusal mimari proje yarışmalarında çeşitli ödülleri bulunmaktadır. Üniversitelerin mimarlık fakültelerinde mimari tasarım proje stüdyolarında ve iç mekan tasarımı stüdyolarında davetli öğretim görevlisi olarak proje yürütücülüğü ve jürilik yapmaktadır. Bursa Serbest Mimarlar Derneği üyesidir.

mustafa mumcu.jpg

MUSTAFA MUMCU

Kurucu Ortak / Mimar

İlk, orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamlamıştır. 2013 yılında Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden lisans diplomasını almıştır.

2013-2016 yılları arasında İzmir'de bir mimarlık ofisinde çalışmıştır. Çalıştığı ofiste konut, villa, yalı, otel, müze, hastane, kentsel tasarım, otomobil showroom projelerinin; tasarım, projelendirme, uygulama ve kontrollüklerinde yer almıştır.

 

2016 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu'nda ortağı Cansu ARCAN MUMCU ile birlikte mimarlık faaliyetlerini sürdürmektedir. Ulusal mimari proje yarışmalarında çeşitli ödülleri bulunmaktadır. Üniversitelerin mimarlık fakültelerinde mimari tasarım proje stüdyolarında ve iç mekan tasarımı stüdyolarında davetli öğretim görevlisi olarak proje yürütücülüğü ve jürilik yapmaktadır. Bursa Serbest Mimarlar Derneği üyesidir.

Deniz.jpg

DENİZ İLAYDA YEŞİLBAŞ

Mimar

2022 yılında Uludağ Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Ulusal mimari proje yarışmalarında çeşitli ödülleri bulunmaktadır. 2022 yılından beri CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu'nda çalışmaktadır.

bottom of page